Натюрморт - це жанр образотворчого мистецтва, що зображає різноманітні предмети побуту, овочі, фрукти, зірвані квіти, тканини і т.п. Вперше натюрморт, як окремий жанр, набув популярності в Голландії (Нідерланди) у XVII (17) столітті. Малі голандці зображували на своїх картинах не лише різної форми глечики, тарелі, а навіть спійману рибу, вбитих звірів на полювання, всілякі страви, напої.
Абрахам ван Бейрен "Натюрморт з рибами" 1650-1670 рр.
Сьогодні вашим практичним завданням буде малювання натюрморту, що складається з червоного бідона на задньому плані та трьох сезонних овочів - жовтого, червоного перців та зеленої помідори на передньому плані. В натюрморті присутні дві драперії.
1. Лінійно-конструктивна побудова.
2. Робота в кольорі акварельними фарбами.
Поетапне виконання завдання:
1. Розміщуєте аркуш паперу А4 формату вертикально.
4. Форма бідона змінюється в чотирьох місцях - горлишко >> далі найвужче місце бідона>>найширше місце в бідончика>>донишко бідона.
5. Визначаєте ці опорні точки. З'єднуєте в загальну форму. Якщо пропорції визначені вірно, додаєте об'ємності бідону - промалюйте еліпси. Чим нижче розташований еліпс, тим він об'ємніший, тобто більше нагадує круг.
Намічаєте драпіровку та лінію столу, що знаходиться за предметами.
Розпочинаєте роботу в кольорі акварельними фарбами.
Акварель - це напівпрозора фарба, досить текуча, ніжна. Для роботи варто використовувати м'які пензлики різних розмірів, а також палітру для змішування фарб.
В акварелях уникайте використання білої та чорної фарби. Для легкості кольору просто додайте більше води, але в ніякому разі не змішуйте з білим. Те ж саме стосується чорного, не варто затемняти свій натюрморт. Доречно буде виористовувати в тінях відтінки фіолетовго, синього, зеленого, можна коричневого.
1. Перший крок - це легка, ніжна заливка всіх предметів відповідним кольором, який ви бачите в натюрморті. Освітлена частина натюрморту у нас, традиційно, зліва, а справа - власна тінь та падаюча тінь від предметів на площину. Полиски на предметах, тобто найсвітліші місця, старайтеся не зафарбовувати.
Для того, щоб промалювати горлишко, не потрібно використовувати чорний. Достатньо змішати фіолетовий з краплинкою коричневого і ви отримаєте досить темний насичений колір.
Коментарі
Дописати коментар