Малювання гіпсової голови людини. ЛПР. Малювання гіпсової голови в повороті. Лінійно-конструктивна побудова. Світлотіньове вирішення.
Малюнок гіпсової голови - один з важливих моментів в навчальному процесі, що допомагає краще освоїти закономірності будови голови людини, оскільки зображення людини з натури - це досить складна робота, що вимагає великої уваги і старанності. Жива людина динамічна, вона дихає, рухається, натомість класичні гіпсовові моделі також передають певну емоцію, але вони нерухомі та статичні, тому їх зручніше будувати і аналізувати структуру.
При побудові зображення голови треба добре засвоїти закономірності будови форми людської голови, а цього він може добитися тільки за умови дотримання методичної послідовності роботи над малюнком. Розглянемо для прикладу зображення гіпсової голови Діадумена. (Діадумен - визначна скульптура древньогрецького скульптора Поліклета, створена бл. 430 р. до н.е.).
Практична діяльність учнів.
Для роботи вам знадобиться - аркуш паперу А4 формату, олівці різної м'якості (НВ, 2В, 3В), гумка.
Робота починається з розміщення зображення голови на
папері.
Розмір зображення визначається пропорціями голови - відношенням висоти до ширини. Необхідно навчитися правильно заповнювати площину
аркуша.
Після того, як ви намітите загальне розташування та форму голови гіпсової моделі, переходимо до визначення конструктивних особливостей будови.
Варто провести вісь симетрії, щоправда, вона буде дещо зміщена вліво, оскільки при повороті три четверті, одну частину обличчя ми бачимо повністю, а іншу - в перспективному скороченні. Крім цього лінія має бути не вертикальна, а з невеликим нахилом вліво.
Лінія розрізу очей проходить приблизно посередині голови. через перенісся і шви скроневих та виличних кісток.
Обличчя Діадумена можна розділити на три рівні частини: від підборіддя до нижньої частини носа, від носа до лінії очей та від середини ока до волосся.
Якщо відстань від лінії надбрівних дуг до кореня носа розділити на три рівні частини, то друга лінія зверху відповідатиме лінії розрізу очей.
Якщо нижню частину обличчя від підборіддя до кореня носа розділити на три рівні частини, то верхня частина буде рівна відстані від кореня носа до лінії розрізу рота.
Після завершення лінійно-конструктивної побудови - детальне світлотіньове моделювання всіх частин гіпсової голови Діадумена. Світло на гіпсову голову падає зліва, тому права частина обличчя знаходиться в тіні, а ліва відповідно освітлена.
Штрих має бути короткий, прокладатись по формі голови та окремих частин моделі. Слід працювати поступово, підсилюючи світлотінь. Варто підкреслити тінь під повіками, коренем носа (нижня частина носа) та верхньою губою. Світлі місця, так звані полиски або "бліки", на обличчі Діадумена не варто заштриховувати. Освітлені частини - це верхня частина лоба, передня частина носа, частково щоки та виямка на підборідді.
Пов'язку на голові гіпсової моделі злегка відтінити по формі, не потрібно детально промальовувати волосся, достатньо прокласти загальний штрих в тіньовій частині, тобто справа.
Практичне завдання малювання гіпсової голови готове. Чекаю ваших творчих завдань. Бажаю натхнення!!!
Коментарі
Дописати коментар