Складність зображення голови людини обумовлена наявністю головних частин обличчя - очей, носа, вух та губ.
Для роботи вам знадобляться декілька аркушів А4 формату, простий олівець та гумка.
Практична робота - це створення на А4 форматі декількох зображень різних частин обличчя (ніс, око, губи в різних поворотах). Дані замальовки мають бути невеликими і займати 1/4 площини аркуша.
Вивчення частин голови варто розпочинати з аналізу і зображення форми носа. У кожної людини ніс має свої характерні індивідуальні особливості. Аналізуючи форму носа, бачимо, що її схема складається з чотирьох основниих поверхонь: передньої, двох бокових і нижньої площини. Конструкція носа представляє собою трапецію, а в цілому нагадує призму.
1. Перенісся - частина носа, де кістка з'єднується з хрящем. У дітей вона ледве помітна, а у дорослих виступає вперед. До прикладу,обрис форми перенісся чітко промальовується в профіль.
2. Кінчик носа - найбільш кругла область в нижній частині носа. Може мати овальну, трикутну або прямокутну форми.
3. Крила носа - дві м'які округлені частини носа, які знаходяться по обидві сторони від кінчика носа.
4. Носова перегородка - ділянку між ніздрями, з'єднується з нижньою частиною обличчя над верхньою губою.
Поетапно виконання носа.
В залежності від розташування носа, його вигляд може змінюватись.
Малювання ока.
При малюванні ока необхідно знати основні закономірності його будови. Око має кулясту форму і розташовується в очній впадині. На передній поверхні очного яблука знаходиться випукла роговиця. Всередині знаходиться райдужка та зрачок.
Поетапне виконання ока.
КРОК 1. На першому етапі нам необхідно накреслити форму ока. По суті око - це куля, огорнена шкірою, а саме - верхньою та нижньою повікою. Форму ока варто малювати від основи слізника. Слізник або слізне м'ясце (як не дивна назва)- це внутрішня частина ока.
КРОК 2. Тепер малюємо зіницю. Це отвір у райдужній оболонці, через яке надходять світлові промені.
КРОК 3. На зіниці також видно відблиск - відображення світлових променів.
КРОК 4. Після того, як ви намалюєте верхню та нижню повіки ока, промальовуєте вії по формі повіки. Вії в зовнішній частині ока є густішими та довшими, натомість ближче до слізника вії є коротшими та рідшими.
КРОК 5. Лінйно-конструктивна побудова завершена. Наступний крок - легке прокладання тіней. Найтемніша частина ока - зіниця. Обов'язково на зіниці залишаєте незафарбовані місця - це відблиски. Також можна злегка по тону підсилити верхню повіку, яка нависає над оком і відповідно створює падаючу тінь. На завершальному етапі трішки виділяєте вії.
Поетапне малювання губ.
Губи також являються виразною частиною обличчя людини. Вони складаються з двох частин. Здебільшого верхня частина губ злегка менша, тонша, а нижня - випукліша та об'ємніша.
1. Губи можна вписати в прямокутник (ширина прямокутника - це максимальна ширина губ).
2. Проводимо вісь симетрії та розділяємо прямокутник на дві нерівні частини по горизонталі.
3. Наступний крок - це загальна форма губ.
Поетапне виконання губ
Коментарі
Дописати коментар