ОСНОВИ КОМПОЗИЦІЇ В ДЕКОРАТИВНОМУ МИСТЕЦТВІ. Прийоми і засоби композиції. Симетрія, асиметрія. Статика, динаміка.
Правила і прийоми композиції в дизайні нігтів.
Можна виділити наступні композиційні правила:
• передача руху (динаміки);
• передача спокою (статики);
• правило золотого перетину (однієї третини).
До прийомів композиції можна віднести:
• передачу ритму;
• створення симетрії і асиметрії;
• підтримання рівноваги частин композиції;
• композиційний центр.
Дизайн, в якому присутній рух, характеризують як динамічний. Він побудований на певному ритмічному чергуванні елементів. Якщо в дизайні нігтів присутні один або кілька діагональних ліній, то зображення здаватиметься динамічнішим (мал.1). Такий варіант підходить для любої форми і розміру нігтів.
мал. 3
мал. 4В даних варіантах дизайну нігтів з використанням горизонтальних ліній також є суттєві промахи (мал. 4). По-перше, не можна розміщувати горизонтальні площини чітко по середині нігтьової пластини, тому що ніготь візуально стає коротшим. Варто намалювати їх або трішки нижче або вижче середини нігтя. І краще комбінувати товщину ліній, змінювати її, а не робити занадто масивними по відношенню до нігтьової пластини.Дизайн нігтів, що побудований на вертикальних лініях, візуально звужує і витягує ніготь. Такий варіант прекрасно підходить для коротких масивних нігтів (мал. 5).
мал. 5Варіант вдалого дизайну нігтів з використанням вертикалі
Приклад невдалого дизайну нігтів (мал. 6), оскільки в даному випадку помилкою є не розташування вертикальних чи горизонтальних ліній, а повна відсутність колірної гармонії. В даному випадку достатньо прикрасити вертикальними лініями лише 1-2 нігті, а всі інші зробити однотонними, використовуючи 1-2 кольори.
Симетрія в дизайні нігтів - це дзеркальне відображення кольору та візерунку на лівій і правій долоні (мал. 7).
У композиції обов'язковим є баланс між елементами, малюнок на нігті не повинен бути занадто масивним (мал. 9), водночас забагато вільного місця також не потрібно залишати. Найбільш добре буде виглядатиме варіант дизайну заповнений на 1/3 або 2/3 площини нігтьової пластини (мал. 10) - це, так зване "правило золотого перетину".
мал. 9
Дизайн нігтів, в силу особливостей нашого зору, потрібно виконувати зліва направо. Отже, мізинець правої руки буде початком композиції, мізинець лівої її завершенням. Великі пальці завжди повинні поєднуватися між собою, якщо їх показують разом. Середні і безіменні пальці повинні бути зерном композиції, її центром. Саме на ці пальці завжди звертається увага (мал. 11, 12). Головні елементи дизайну краще розташовувати саме на цих пальцях.
На вказівних пальцях увага звертається в рази менше, тому на них варто розташувати другорядні елементи ( мал. 13).
Якщо розглядати дизайн нігтів з огляду композиції, то потрібно зазначити, що ліва рука клієнта має бути дзеркальним відображенням правої (мал. 14). Проте в силу постійної зміни тенденції це правило досить часто порушується (мал. 15).
Коментарі
Дописати коментар