Перейти до основного вмісту

ОСНОВИ КОМПОЗИЦІЇ В ДЕКОРАТИВНОМУ МИСТЕЦТВІ. Прийоми і засоби композиції. Симетрія, асиметрія. Статика, динаміка.

Правила і прийоми композиції в дизайні нігтів.

Можна виділити наступні композиційні правила:

• передача руху (динаміки);

• передача спокою (статики);

• правило золотого перетину (однієї третини).

До прийомів композиції можна віднести: 

• передачу ритму; 

• створення симетрії і асиметрії; 

• підтримання рівноваги частин композиції; 

• композиційний центр. 

Дизайн, в якому присутній рух, характеризують як динамічний. Він побудований на певному ритмічному чергуванні елементів. Якщо в дизайні нігтів присутні один або кілька діагональних ліній, то зображення здаватиметься динамічнішим (мал.1). Такий варіант підходить для любої форми і розміру нігтів. 

мал. 1 

Проте не варто занадто перевантажувати нігті діагональними лініями, оскільки вони можуть створити зворотній ефект і надати нігтям важкості, масивності і непривабливості (мал. 2).
мал. 2

Дизайн нігтів, розташований по горизонталі візуально розширює і скорочує ніготь, являється статичним і підходить для вузьких і довгих нігтів, а короткі нігті даний візерунок  візуально лише зменшить.
Варіант неправильного використання горизонталі в дизайні нігтів (мал. 3).

  

 
мал. 3

 

мал. 4

В даних варіантах дизайну нігтів з використанням горизонтальних ліній також є суттєві промахи (мал. 4). По-перше, не можна розміщувати горизонтальні площини чітко по середині нігтьової пластини, тому що ніготь візуально стає коротшим. Варто намалювати їх або трішки нижче або вижче середини нігтя. І краще комбінувати товщину ліній, змінювати її, а не робити занадто масивними по відношенню до нігтьової пластини.

Дизайн нігтів, що побудований на вертикальних лініях, візуально звужує і витягує ніготь. Такий варіант прекрасно підходить для коротких масивних нігтів (мал. 5).

мал. 5

Варіант вдалого дизайну нігтів з використанням вертикалі


 
мал. 6

Приклад невдалого дизайну нігтів (мал. 6), оскільки в даному випадку помилкою є не розташування вертикальних чи горизонтальних ліній, а повна відсутність колірної гармонії. В даному випадку достатньо прикрасити вертикальними лініями лише 1-2 нігті, а всі інші зробити однотонними, використовуючи 1-2 кольори.

 

Симетрія в дизайні нігтів - це дзеркальне відображення кольору та візерунку на лівій і правій долоні (мал. 7).


мал. 7

Асиметрія - це часткове або повне порушення симетрії, зміна візерунків та кольорової гами правої і лівої долоні (мал. 8).

мал. 8

 У композиції обов'язковим є баланс між елементами, малюнок на нігті не повинен бути  занадто масивним (мал. 9), водночас забагато вільного місця також не потрібно залишати. Найбільш добре буде виглядатиме варіант дизайну заповнений на 1/3 або 2/3 площини нігтьової пластини (мал. 10) - це, так зване "правило золотого перетину".

мал. 9

мал. 10

Дизайн нігтів, в силу особливостей нашого зору, потрібно виконувати зліва направо. Отже, мізинець правої руки буде початком композиції, мізинець лівої її завершенням. Великі пальці завжди повинні поєднуватися між собою, якщо їх показують разом. Середні і безіменні пальці повинні бути зерном композиції, її центром. Саме на ці пальці завжди звертається увага (мал. 11, 12). Головні елементи дизайну краще розташовувати саме на цих пальцях.

мал. 11

мал. 12

На вказівних пальцях увага звертається в рази менше, тому на них варто розташувати другорядні елементи ( мал. 13).

мал. 13

Якщо розглядати дизайн нігтів з огляду композиції, то потрібно зазначити, що ліва рука клієнта має бути дзеркальним відображенням правої (мал. 14). Проте в силу постійної зміни тенденції  це правило досить часто порушується (мал. 15).

мал. 14

мал. 15

Практичне завдання
Вашим творчим завданням буде створення дизайну нігтів, побудованих на симетрії та асиметрії.
На аркуші паперу А4 формату ви маєте намалювати фарбами, ручкою або кольоровими олівцями симетричний дизайн нігтів (мал. 1) та його протилежність, тобто асиметричність (мал. 2).
мал. 2

мал. 1






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Малювання зачісок за допомогою декоративного плетіння і джгутів.

Прості і складні, з прямого або хвилястого волосся, в африканському стилі — способів плетіння існує багато. Звичайно, можна просто заплести косу і це вже буде красиво, проте якщо до звичайного плетіння додати декілька штрихів, то зачіска миттєво видозміниться і стане набагато виразнішою. Протягом багатьох століть жіночі зачіски неймовірно змінювалися, але коси і кіски завжди залишалися в моді. З їх допомогою дівчина може приміряти на себе різноманітні образи: романтичний, жіночний, ніжний, чуттєвий або навіть зухвалий. Часто плетіння кіс вимагає великого терпіння, але зусилля повністю виправдані. При бажанні ви можете створювати собі складні зачіски навіть вдома, не звертаючись в салони краси.  Звісно ми з вами, як завжди, зачіски не створюємо, а малюємо, точніше відтворюємо їх на папері. Тому вашим практичним завданням на цьому тижні буде створення жіночої зачіски з використанням джгутів, колосків, косичок та інших видів плетіння волосся. Для практичного завдання вам знадобить...

ЛПР. Малювання жіночої модельної зачіски за власною композицією з використанням декоративних прикрас, аксесуарів, живих та штучних квітів.

 Технологія укладання багатьох зачісок передбачає використання різноманітних аксесуарів. Шпильки, затискачі, неведимки, прогумована тасьма та кільця - незмінні помічники перукаря. Різноманітні аксесуари широко застосовуються для надання зачісці нарядного завершеного вигляду. Серед них - штучні і живі квіти, декоративні стрічки, гребені, ювелірні прикраси. За допомогою декоративного елементу чи прикраси можна змінити сприйняття зачіски, а разом з нею й образ людини в цілому. Це можуть бути заколки, сіточки, банти, еластичні кільця, обручі, мереживні стрічки. Ниточка, бус, блискучий ланцюжок, діадема або живі троянди надають зачісці неповторного вигляду. Сучасна молодіжна мода пропонує безліч видів ексесуарів для прикрашання зачісок. Кількість аксесуарів у зачісках не обмежується. Головне, щоб декоративні елементи були доречними, не обтяжували образ, відповідали стилю. Практична робота Матеріали та інструменти для роботи : папір А4 формату, олівці різної м'якості (НВ, 2В, 3В), гумка,...

Нескладний натюрморт з предметів побуту та овочів в техніці акварельного живопису.

  Натюрморт  - це жанр образотворчого мистецтва, що зображає різноманітні предмети побуту, овочі, фрукти, зірвані квіти, тканини і т.п. Вперше натюрморт, як окремий жанр, набув популярності в Голландії (Нідерланди) у XVII (17) столітті. Малі голандці зображували на своїх картинах не лише різної форми глечики, тарелі, а навіть  спійману рибу ,  вбитих звірів на полювання, всілякі страви, напої. Абрахам ван Бейрен "Натюрморт з рибами" 1650-1670 рр. Ян Давидс де Хем. «Розкішний натюрморт з попугаєм». 1650 Сьогодні вашим практичним завданням буде малювання натюрморту, що складається з червоного бідона на задньому плані та трьох сезонних овочів - жовтого, червоного перців та зеленої помідори на передньому плані. В натюрморті присутні дві драперії. 1. Лінійно-конструктивна побудова. 2. Робота в кольорі акварельними фарбами. Для практичної роботи вам потрібно - аркуш паперу А4 формату, простий олівець НВ, гумка, акварельні фарби, палітра, м'які пензлики №4, 6,10. Поетапне в...