Слово гармонія (в перекладі з грецького - зв'язок, порядок; лад, злагодженість) вживають музиканти і архітектори, фізики і поети, філософи і математики. Як термін, у кожному такому випадку це слово має дещо відмінні значення. У нашому випадку гармонія - взаємна відповідність частин будь-якого дизайну нігтів між собою і відповідність кожної частини до цілого.
Чи замислювалися Ви, чому одні малюнки або дизайни клієнти носять від корекції до корекції? Іноді навіть просять повторити! І з якої причини інші змінюють через кілька днів? Робота може бути складною, простою, яскравою або ж в спокійних тонах, часто на перший погляд цікавою, оригінальною, але проходить деякий час, і дизайн нігтів починає викликати роздратування (мал. 1). Насправді ж головна причина - відсутність гармонії.
В основі дизайну, в якій би він техніці не був зроблений, головним, звичайно, буде малюнок. Гармонійність його - це правильно побудована композиція, грамотна динаміка розвитку малюнка, правильно вибране колірне рішення (мал. 2).
Знаючи основні правила побудови композиції, можна виконати роботу, цікаву будь-якому клієнту, використовуючи найчастіше лише найпростіші елементи малюнка. Кольором можна як посилити гармонійність композиції, так і «змазати» або ж зовсім зіпсувати її.
Композиція перекладається з латинської «compositio» як «складання, твір». У нашому випадку це - взаємне розташування елементів малюнка. Композиція може бути як складною, так і простою, але основні принципи, які необхідно знати, залишаються незмінними.
Гармонійна композиція завжди має початок і завершення. Композиція не повинна «розвалюється» на елементи (мал. 3), причому в розташуванні цих самих елементів повинна проглядатися схема. Майстер манікюру (педикюру) може створювати композицію як на кожному нігті, незалежно від інших, так і на всіх п'яти або десяти нігтях в комплексі (мал. 4).
Окремо хочеться відзначити розташування композиційної лінії на великому пальці. На руці він займає свою позицію, і його ніготь щодо інших нігтів знаходиться нижче і в трохи розгорнутому положенні. В дизайні великі нігті відносно рідко потрапляють в поле зору, і тому композиційна лінія найчастіше повинна проходити від зовнішнього краю долоні до внутрішнього, роблячи композицію на одній руці завершеною. В такому випадку композиція на всіх нігтях однієї руки виглядає гармонійно і закінчено. Якщо ж в поле зору дві руки, то це дає можливість сприймати композицію двох рук як одну, тому що одна рука має бути дзеркальним відображенням іншої.
Композиція повинна бути «врівноваженою». Це такий стан композиції, при якому всі елементи збалансовані між собою таким чином, що частини цілого набувають зорової стійкісті.
Виділяють статичну і динамічну рівновагу.
Статична рівновага - стан композиції, при якому збалансовані між собою елементи в цілому справляють враження стійкої нерухомості (мал. 5-7).
Динамічна рівновага - стан композиції, при якому збалансовані між собою елементи справляють враження руху (мал. 7,8).
Якщо ви вирішили побудувати просту композицію на одному нігті, то елементи малюнка повинні носити завершений характер і не торкатися краю нігтя. Якщо створюється складна композиція на всіх нігтях, то елементи можуть обриватися на краю одного нігтя, а закінчуватися на іншому відповідно до обраної композиційної схеми. Поняття простоти і складності в даному випадку досить відносно і залежить від майстерності і володіння технікою малюнку. Чим більше елементів ми будемо використовувати, щоб виразніше відображати задумане, тим складнішою буде робота (мал. 9, 10).
У хорошій композиції завжди видно співрозмірність або рівноцінність елементів. Співрозмірність - це виділення центру композиції (домінанти, акценту), якому підпорядковуються всі інші елементи (причому, не просто підкоряються, а посилюють його значущість).
Акцент в композиції, що розміщується на нігтях однієї руки, як правило, розташовується на безіменному (при асиметричній композиції мал. 11) або вказівному пальці (симетрична композиція).
Практичною роботою буде створення врівноваженої гармонійної композиції в дизайні нігтів.
Формат А4. Матеріал - олівці, акварель, ручка.
Коментарі
Дописати коментар