Натюрморт - жанр образотворчого мистецтва, що зображує на площині різноманітні предмети побуту - посуд, овочі, фрукти, опудала тварин, тканини, квіти у вазі і т.п.
До увашої уваги натюрморт з предметів побуту на фоні двох контрастних між собою тканин.Для роботи над натюрмортом вам знадобиться аркуш паперу А3 формату та графічні олівці різної м'якості (HB, B, 2B), гумка.
Лінійно-конструктивна побудова.
1. Композиційне розміщення усіх предметів на площині аркуша.
Глечик вписуєте в прямокутник, наближений до квадрата, яблуко теж прямокутник.
Одразу можете намітити лінію столу та напрямок драперій на задньому плані.
2. Після того переходите до детальної побудови глечика. Проводите вісь симетрії. Максимальна ширина глечика знаходиться не посередині, а трішки нижче ( в цьому місці ваш глечик має дотикатися до намальованої попередньо форми).
3. Визначаєте розташування горлишка, дна глечика, найвужчого місця. До прикладу, дно горлишка входить в найширше місце приблизно два рази, а горлишко - тричі. Потрібно постійно співвідносити одну частини предмета з іншою, щоб в точності передати форму глечика.
4. Далі проводите еліпси. Чим нижче розташовується еліпс, тим він об'ємніший, тобто зверху на глечику еліпс буде досить вузенький, ледь помітний, натомість внизу, де дно глечика, еліпс буде більш об'ємним.
5. З'єднуєте ваші точки у загальну форму. Малюєте ручку глечика. Вона має форму дуги. Розпочинається біля основи горлишка глечика і завершується вище рівня найширшого місця у глечика.
6. Переходимо до яблучка. Тут все просто дивитесь на фото і максимально точно передаєте форму яблука. Врахуйте собі, що яблуко входить в висоту глечика 2,5 рази. Не переборщіть з пропорціями.
Намічаєте нарямок драперії, складки тканин. Стираєте зайві лінії. Розпочинаєте світлотіньовий малюнок. Світло падає справа, тому освітлена частина натюрморту справа, власна і падаюча тінь зліва.
Прокладаєте штрих по формі предметів, поступово підсилюючи по тону. Глечик в натюрморті є найтемнішим, далі по тону - синя драпіровка на задньому плані, потім яблучко і найсвітлішим місцем є тканина на передньому плані, на якій розташовані предмети.
Фон можете прокладати більш довгим похилим штрихом, злегка розтягуючи його до кінців аркуша.
Для ускладнення завдання можете передати рефлекси на глечику від драпіровки та яблука. Вони відзеркалюються на основі глечика. Варто це показати.
Падаюча тінь від предметів падає зліва, не сплутайте!!!!! Тінь буде світліша за глечик і в принципі навіть за яблуко, оскільки сама тканина є досить світлою, тому не перестарайтесь з тінями.
На завершальному етапі промальовуєте більш детально передній план, складки, а також позначаєте падаючі тіні від однієї тканини на іншу.
Завдання успішно завершене!!!!
Чекаю ваших фотозвітів.
Коментарі
Дописати коментар