Перейти до основного вмісту

Малювання модельних зачісок різних типів. ЛПР. Малювання модних зачісок фольклорного, екзотичного та авангардного стилю

В історії перукарського мистецтва всі зачіски (чоловічі, жіночі, дитячі) можна розділити на декілька основних стилів.

Зараз ми розглянемо з вами декілька варіантів.

Стилі зачісок
Стиль - це конкурентна, стійка, складна мода епохи, в якій мода виражає економічний стан, політичні погляди, розвиток культури, ставлення до зовнішнього світу. На формування індивідуального стилю людини можуть впливати літературні образи, твори живопису, образи кіногероїв, поняття зі світу музики, особливо танцювальної, що в наш час часто породжують цілі стильові напрями. Характерні особливості цих напрямів виявляються в індивідуальних стилях різних людей. У своїй роботі майстер це враховує, причому в більшості випадків при індивідуальному моделюванні бере ці стилі за основу.

Нині розрізняють декілька стилів


Авангардний стиль

Авангардний стиль в зачісці.

Походження. Походить від французького «avant-garde» - попереду  і сторожа або  частина,  що по суті означає «передовий загін». Витоки цього стилю лежать в епосі модерну. Навіяні передовими ідеями нових напрямків в мистецтві  екстравагантні моделі вибирали лише дуже сміливі жінки того часу, які мали яскраву індивідуальність і розвинутий смак.

 Загальна характеристика стилю. До цього стилю належать зачіски, що відображають тенденції моди завтрашнього дня. Представники цього стилю використовують  нові, яскраві, оригінальні, виразні засоби для створення нетрадиційного, індивідуального образу.  Тут немає строгих вимог і обмежень. 

Основні риси: екстравагантність, екзотичність, перебільшення. Характерні різкі лінії, яскраві і гострі кольори. Образ створюється на контрастах форм, кольорів, об’ємів. Форма обов’язково нетрадиційна.

Знаменитості, що надають перевагу цьому стилю Леді Гага, Сара Джесіка Паркер, Мадонна,  Пінк.

   


 Екзотичний стиль
 Екзотичний стиль - це стиль свята й карнавалу. Його основні риси складність форм, яскравість. Дуже тісно пов'язаний з фольклорним і романтичним стилями.


  
Екзотичний стиль в зачісці.

Фольклорний стиль


 Фольклорний стиль зумовлюється географічним розташуванням того чи іншого народу, історичними традиціями та економічним станом країни. Він характеризується народним колоритом.


  
Фольклорний стиль в зачісці.

 Сучасний стиль в дусі народних національних костюмів. Часто відрізняється декоративністю. Передбачає створення образу, що асоціюється з народним костюмом чи використання  елементів, деталей, народного костюму. Дуже різноманітний. Скільки народних костюмів, стільки  образів стилізації в фольклорному стилі може породжувати мода. Елементами зачісок етностилю зазвичай є коси, афро косички та інші види плетіння, ірокез та інше.


Практична діяльність учнів.

Творче завдання - створення зачіски в фольклорному, екзотичному або ж авангардному стилі.

Матеріали та інструменти - аркуш паперу А4 формату, колорові олівці, олівець НВ, гумка.

1. Обираєте для себе фото зачіски відповідного стилю і виконуєте малюнок на форматі А4.

Спочатку виконуєте лінійний малюнок простим олівцем, далі переходите до передачі світлотіні (кольору) за допомогою кольорових олівців.


Екзотичний стиль в зачісці.

Авангардний стиль зачіски

Фольклорний стиль зачіски

Авангардний стиль зачіски.







 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Історія зачісок різних епох. ЛПР. Малювання жіночої зачіски певного історичного періоду.

  Первісне суспільство Дивно, але навіть з поховань мисливців на мамонтів археологи викопують кістяні гребені. Ви тільки подивіться, як розкішно виглядають зачіски на скульптурних зображеннях, знайдених в Мальті, Виллендорфе і Буріти. В якості прикрас використовувалися налобні пов’язки. Не виключено, що на голову вдягали плетені із квітів вінки, але такого роду аксесуари, звичайно ж, не збереглися. Волосся первісних жінок, то спадали на плечі, то були покладені паралельними горизонтальними рядами або лежали зигзагоподібними уступами. Також при створенні зачісок вони користувалися мотузками чи ремінцями. Стародавня Греція Жителі цих земель, працюючи з волоссям, керувалися принципами гармонії та естетики, акцентуючи увагу на цілісності образу і дотримання пропорцій. Зачіски в Древній Греції були відображенням соціального статусу в суспільстві. Для їх створення залучалися раби, що придумували вишукані композиції, прагнучи підкреслити природну красу волосся. Кучеряве від природи волосся  г

Модуль ПЕР-П.2.4 Малювання зачісок за допомогою декоративного плетіння і джгутів.

Прості і складні, з прямого або хвилястого волосся, в африканському стилі — способів плетіння існує багато. Звичайно, можна просто заплести косу і це вже буде красиво, проте якщо до звичайного плетіння додати декілька штрихів, то зачіска миттєво видозміниться і стане набагато виразнішою. Протягом багатьох століть жіночі зачіски неймовірно змінювалися, але коси і кіски завжди залишалися в моді. З їх допомогою дівчина може приміряти на себе різноманітні образи: романтичний, жіночний, ніжний, чуттєвий або навіть зухвалий. Часто плетіння кіс вимагає великого терпіння, але зусилля повністю виправдані. При бажанні ви можете створювати собі складні зачіски навіть вдома, не звертаючись в салони краси.  Звісно ми з вами, як завжди, зачіски не створюємо, а малюємо, точніше відтворюємо їх на папері. Тому вашим практичним завданням на цьому тижні буде створення жіночої зачіски з використанням джгутів, колосків, косичок та інших видів плетіння волосся. Для практичного завдання вам знадобиться а

ЛПР. Малювання жіночої модельної зачіски за власною композицією з використанням декоративних прикрас, аксесуарів, живих та штучних квітів.

 Технологія укладання багатьох зачісок передбачає використання різноманітних аксесуарів. Шпильки, затискачі, неведимки, прогумована тасьма та кільця - незмінні помічники перукаря. Різноманітні аксесуари широко застосовуються для надання зачісці нарядного завершеного вигляду. Серед них - штучні і живі квіти, декоративні стрічки, гребені, ювелірні прикраси. За допомогою декоративного елементу чи прикраси можна змінити сприйняття зачіски, а разом з нею й образ людини в цілому. Це можуть бути заколки, сіточки, банти, еластичні кільця, обручі, мереживні стрічки. Ниточка, бус, блискучий ланцюжок, діадема або живі троянди надають зачісці неповторного вигляду. Сучасна молодіжна мода пропонує безліч видів ексесуарів для прикрашання зачісок. Кількість аксесуарів у зачісках не обмежується. Головне, щоб декоративні елементи були доречними, не обтяжували образ, відповідали стилю. Практична робота Матеріали та інструменти для роботи : папір А4 формату, олівці різної м'якості (НВ, 2В, 3В), гумка,