Перейти до основного вмісту

Основні елементи композиції у зачісці. Симетрія. Асиметрія. Статика. Динаміка.


Важливою складовою у моделюванні стрижки та зачіски є симетрія та асиметрія. Симетрія допомагає створювати врівноважені композиції.  Виділяють два основних типи симетрії: дзеркальна та осьова.

Дзеркальна симетрія - це  розташування деталей зачіски щодо площини або осі симетрії. Прикладом цього є більшість класичних стрижок і зачісок. Симетрична зачіска або стрижка - це, коли ми можемо провести по середині зачіски уявну вісь, тобто розділити зачіску (стрижку) навпіл, і дві половинки між собою будуть однаковими (мал. 1)

Симетрична стрижка. Мал. 1 

Асиметрія - це відповідно порушення симетрія, тобто, якщо провести уявну лінію і розділити зачіску навпіл по вертикалі, то дві половинки зачіски не однакові. (мал. 2)

Асиметрична зачіска Мал.2

Асиметрія використовується для створення більш оригінальних, динамічних зачісок та стрижок. 

 Асиметрію можна використовувати у моделюванні стрижки, зачіски, а також у фарбуванні волосся. Даний прийом композиції вносить у зачіску новизну, робить її неординарною, нетрадиційною. За допомогою асиметрії можна скоригувати деякі недоліки зовнішності.

Найважливішими характеристиками композиції є динаміка та статика.

Динамічною є композиція, в якій обов'язково присутній розвиток, зміна, певна спрямованість, рух. Таким чином, за допомогою динаміки можна привернути увагу до головного елемента чи головної частини композиції. У динамічній комбінації текстура волосся зазвичай активна, цього можна досягти використовуючи різні способи накручування, тупіровуння, начісування волосся. (мал. 3)

Динамічна зачіска. Мал. 3.

Статика - це якість протилежна динаміці, це відсутність зорового руху. Статика підкреслює стан спокою, стійкості, нерухомості у всій побудові композиції. (мал. 4)

Статика в зачісці. Мал. 4

Статика та динаміка завжди відносні та досить часто присутні в одній композиції.

Практична діяльність
1. На форматі А4  за допомогою кольорових олівців створити замальовки зачіски (чоловічої або жіночої)  з передачею симетрію/асиметрію - перший варіант; 
 статики/динаміки в зачісці - другий варіант (приклади додаються).

 
Динаміка та статика в жіночій зачісці

 
 
Симетрія та асиметрія в зачісці.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Малювання зачісок за допомогою декоративного плетіння і джгутів.

Прості і складні, з прямого або хвилястого волосся, в африканському стилі — способів плетіння існує багато. Звичайно, можна просто заплести косу і це вже буде красиво, проте якщо до звичайного плетіння додати декілька штрихів, то зачіска миттєво видозміниться і стане набагато виразнішою. Протягом багатьох століть жіночі зачіски неймовірно змінювалися, але коси і кіски завжди залишалися в моді. З їх допомогою дівчина може приміряти на себе різноманітні образи: романтичний, жіночний, ніжний, чуттєвий або навіть зухвалий. Часто плетіння кіс вимагає великого терпіння, але зусилля повністю виправдані. При бажанні ви можете створювати собі складні зачіски навіть вдома, не звертаючись в салони краси.  Звісно ми з вами, як завжди, зачіски не створюємо, а малюємо, точніше відтворюємо їх на папері. Тому вашим практичним завданням на цьому тижні буде створення жіночої зачіски з використанням джгутів, колосків, косичок та інших видів плетіння волосся. Для практичного завдання вам знадобить...

ЛПР. Малювання жіночої модельної зачіски за власною композицією з використанням декоративних прикрас, аксесуарів, живих та штучних квітів.

 Технологія укладання багатьох зачісок передбачає використання різноманітних аксесуарів. Шпильки, затискачі, неведимки, прогумована тасьма та кільця - незмінні помічники перукаря. Різноманітні аксесуари широко застосовуються для надання зачісці нарядного завершеного вигляду. Серед них - штучні і живі квіти, декоративні стрічки, гребені, ювелірні прикраси. За допомогою декоративного елементу чи прикраси можна змінити сприйняття зачіски, а разом з нею й образ людини в цілому. Це можуть бути заколки, сіточки, банти, еластичні кільця, обручі, мереживні стрічки. Ниточка, бус, блискучий ланцюжок, діадема або живі троянди надають зачісці неповторного вигляду. Сучасна молодіжна мода пропонує безліч видів ексесуарів для прикрашання зачісок. Кількість аксесуарів у зачісках не обмежується. Головне, щоб декоративні елементи були доречними, не обтяжували образ, відповідали стилю. Практична робота Матеріали та інструменти для роботи : папір А4 формату, олівці різної м'якості (НВ, 2В, 3В), гумка,...

Нескладний натюрморт з предметів побуту та овочів в техніці акварельного живопису.

  Натюрморт  - це жанр образотворчого мистецтва, що зображає різноманітні предмети побуту, овочі, фрукти, зірвані квіти, тканини і т.п. Вперше натюрморт, як окремий жанр, набув популярності в Голландії (Нідерланди) у XVII (17) столітті. Малі голандці зображували на своїх картинах не лише різної форми глечики, тарелі, а навіть  спійману рибу ,  вбитих звірів на полювання, всілякі страви, напої. Абрахам ван Бейрен "Натюрморт з рибами" 1650-1670 рр. Ян Давидс де Хем. «Розкішний натюрморт з попугаєм». 1650 Сьогодні вашим практичним завданням буде малювання натюрморту, що складається з червоного бідона на задньому плані та трьох сезонних овочів - жовтого, червоного перців та зеленої помідори на передньому плані. В натюрморті присутні дві драперії. 1. Лінійно-конструктивна побудова. 2. Робота в кольорі акварельними фарбами. Для практичної роботи вам потрібно - аркуш паперу А4 формату, простий олівець НВ, гумка, акварельні фарби, палітра, м'які пензлики №4, 6,10. Поетапне в...