Для клієнта з вираженим підборіддям рекомендують зачіски з напівзакритими вухами. Не можна залишати волосся нижче мочок вух. Цей прийом допомагає приховати підборіддя, зробити його майже непомітним. Основні деталі зачіски концентруються в її верхній частині й опускаються на обличчя до лінії розрізу очей. Така видовжена форма стрижки надає зачісці завершеного силуету, компенсуючи оголеність лінії підборіддя. Чуб може бути довільної форми, але не повинна повністю закривати лоб. Кращим варіантом є скошений чуб.
Для обличчя зі нечіткою лінією підборіддя рекомендують високу зачіску, важливою лінією якої є волосся, спрямоване догори. При цьому відкривається лінія підборіддя. Ця форма зачіски особливо прикрашає немолоде обличчя. Деталі зачіски мають бути достатньо строгими, оскільки зайва легкість може збігатися з лінією підборіддя. При цьому чуб має бути чітко окреслена.
Не рекомендують зачіску з повітряних локонів по лінії підборіддя. Вона привертатиме увагу до рис обличчя, які необхідно приховати. Неприйнятна також зачіска, у якій переважають прямі вертикальні лінії. Відсутність чуба зіпсує загальний вигляд зачіски.
Для обличчя з широкими вилицями рекомендують зачіски з довгого волосся, які повністю закривають виступи вилиць. Майже всі деталі зачіски зосереджені спереду, у нижній частині обличчя. Зачіска може бути як із чубом, так і без неї.
Можна зробити короткий напів проділ — прямий або скошений. Другий варіант надає зачісці певної асиметричності, що відволікатиме увагу. Не менш важливу роль відіграє форма зачіски. Рекомендують конусоподібну зачіску, у якій найвищою точкою буде потилиця.
У разі довгого носу не варто робити зачіски із зачісуванням волосся назад та укладати його гладко. Візуально довгий ніс можна приховати пишною зачіскою з локонами, спрямованими до обличчя. Проділ краще зробити скошеним. Також рекомендують густий чуб, пишну об’ємну зачіску з начосом або волосся, зібране у «хвіст».
Для обличчя з кирпатим носом найбільше підійде зачіска, у якій лінії повторюють його форму. Волосся може бути подовжене, але не нижче мочок вух. Зачіска має бути пишною, а кінці волосся — підкручені вгору (рис. 2).
Не рекомендують зачіски, у яких переважають прямі лінії. Така зачіска та неправильно спрямовані локони тільки підкреслять недоліки обличчя. Не бажана також довжина волосся, за якої вуха повністю закриті.
Для обличчя з маленьким носом рекомендують зачіску, яка чітко підкреслює профіль. У такому разі волосся з обличчя бажано прибрати, бо воно «затінятиме» ніс. У зачісці можна використати дрібні локони та кільця.
Не варто робити густий чуб. Використання великих хвиль і локонів також акцентує увагу на маленькій формі носа.
Високий лоб варто закривати чубом. Це найефективніший спосіб. Решту волосся зачісують від обличчя. Чуб має бути пишним, довгим.
Низький лоб закривають коротким чубом. Волосся в такій зачісці укладають круто догори від чуба, ніби подовжуючи лінію лоба. Вуха бажано відкрити. Не рекомендують зачіски, у яких нижня частина ширша за верхню.
У разі близько розташованих очей необхідно уникати зачісок з низьким чубом, а волосся з обличчя краще прибрати.
Обираючи зачіску, необхідно враховувати зріст і фігуру клієнта. Зокрема, людям невисокого зросту не підходять об’ємні зачіски, а високим — маленькі.
Жінкам високого зросту не підійдуть як дуже висока, так і дуже гладка зачіски. Не рекомендують також дуже короткі стрижки або довге розпущене волосся. Гладко зачесане волосся візуально зменшує об’єм голови й ніби збільшує зріст. Найкращий варіант для людей високого зросту — волосся середньої довжини.
Жінкам середнього зросту підійдуть зачіски з волосся середньої довжини та довгого волосся, а також стрижки.
Жінкам низького зросту не можна робити об’ємні зачіски, щоб не порушити пропорції фігури. Їм більше личитимуть пучки або вузли з довгого волосся, які відкривають шию.
Худим жінкам з маленькою головою не рекомендують короткі чоловічі стрижки, бо це лише підкреслить їхню мініатюрність. Найкраще робити зачіски середнього об’єму.
Коротку стрижку, а також гладке волосся не рекомендують і повним жінкам, оскільки це візуально зменшує об’єм голови. Не варто робити й дуже об’ємні вигадливі зачіски — краще запропонувати модну стрижку великими хвилями.
Окрім зросту й повноти, необхідно враховувати загальний силует фігури.
Жінкам із широкими стегнами не можна робити гладкі зачіски, бо голова видаватиметься маленькою. Результат буде таким самим, якщо в жінки великі груди. Волосся має бути максимально пишним, щоб не привертати надмірної уваги до грудей і стегон.
Для фігури з довгою худою шиєю підійдуть зачіски з волосся середньої довжини, підстриженого трохи нижче підборіддя. Також можна візуально вкоротити шию, опустивши на неї вузол або хвилі з довгого волосся. Зачіска не повинна бути занадто пишною, інакше шия виглядатиме ще довшою і тоншою. Якщо на шиї є ямочка, її потрібно прикрити волоссям. Не варто піднімати зачіску високо на потилицю та повністю відкривати шию.
Для фігури з короткою шиєю рекомендують зачіски, які створюють ілюзію довгої шиї. Для цього волосся на шиї (окантовування) стрижуть у формі подовженого мису (трикутником) або зачісують його догори на потилицю. Для такого типу обличчя не рекомендують дуже коротку стрижку. Довге волосся зачісують догори й роблять зачіску на верхніх ділянках голови.
Практична робота - створення жіночої зачіски з урахуванням індивідуальних рис обличчя.
Для роботи вам знадобиться - аркуш паперу А4 формату, олівці різної м'якості, кольорові олівці.
На аркуші паперу А4 формату створюєте 4 варіанти жіночої зачіски
1. Створення зачіски для обличчя з високим та низьким лобом.
2. Створення жіночої зачіски з довгим та кирпатим носом.
Варіанти практичних робіт.
Коментарі
Дописати коментар