Перейти до основного вмісту

Зачіски ХХ ст. Малювання зачісок різних історичних періодів.

Провідний стильовий напрям кінця XIX — початку XX ст. у культурі та мистецтві має назву «модерн». Під цим поняттям слід розуміти прикмети сучасного, новітнього стилю.

Зачіски стилю модерн набули конусоподібної форми. Вони були зроблені з напусків волосся рівномірно по всій голові, використовуючи шпильки і підкладні елементи.Зверху на голові робили пучок, іноді підкріплений гребенем. Усі зачіски робили тільки із завитого волосся.

Зачіска стилю модерн.

Початок XX століття стало справжнім переворотом в перукарській справі. Був винайдений принципово новий спосіб укладання волосся. Німецький майстер-перукар Карл Нестле придумав спосіб термічної завивки, відомий всьому світу під назвою перманент (сьогоднішня хімія). Його принцип полягав у тому, що волосся оброблялося спеціальним хімічним складом і піддавалися термічній обробці. Локони зберігалися протягом декількох місяців.

 
 1908 р. Перукар Карл Нестле випробовує на дружині інноваційний апарат по створенню хімічної завивки.

 ХХ століття - століття короткої жіночої зачіски. Дами кинулися зістригати довге волосся, яке здавалося їм пережитком минулого. У період Першої світової війни багато жінок пішли на поля битви сестрами милосердя. У зв’язку з цим для зручності більшість з них підстригали волосся. 

Перукарі винайшли зачіску «Бубі-копф», «боб»: жіноча стрижка під хлопчика плюс хімічна завивка - перманент. 

 
Стрижка "Бубі-копф"

Тоді ж з'явилася стрижка "аля гарсон" – «під хлопчика»: кінці волосся завивали всередину, що надавало обличчю чарівність і деяку жіночність. Більшість стрижок укладали хвилями за допомогою гарячих щипців або пальців рук.

Жіноча мода 40-х років – зачіски, що складались з валиків на потилиці, що укладали у сітку. Над чолом часто виконували буклі, зустрічні валики.

 

Жіночі зачіски 40-х рр. ХХ ст.

 Перукарі, звичайно ж, не сиділи склавши руки, вони винаходили нові типи, нові засоби, розробляли авангардні прийоми укладання. Так, в 1955 році в Німеччині був винайдений лак для волосся, який дозволив перукарям закріплювати укладені зачіски. Сьогодні немає такої жінки, яка не користувалася хоча б раз в житті лаком для волосся. Тоді ж це здавалося кроком вперед, видатним відкриттям.

  
Жіночі зачіски 60-х рр. ХХ ст. з використанням лаку для волосся.

Зачіски 80-х рр. відрізняються креативністю та неординарністю. Популярністю користувалися безладні локони на довгі природні, або після хімічної завивки пасма, а також сильне начісування волосся. Для додання модного ефекту образ доповнювався яскравими аксесуарами у вигляді сережок об’ємними прикрасами.

  
Зачіска 80-х рр. ХХ ст.

Але ніколи ще історія зачіски не знала такої різноманітності, як сьогодні, як сьогодні, на початку ХХІ століття. Все, що було винайдено перукарями до нашого часу,до послуг нинішніх модниць. Головні вимоги перукарської моди сьогодні – свобода вибору і відображення властивостей особистості, а не слідування одному єдиному стилю або технології.


1.    Практична діяльність учнів.

Поетапне виконання жіночої історичної зачіски ХХ століття.

1. Обираєте за власним бажанням певний тип зачіски («аля гарсон», «бубі-копф», «каре», «фокстрот» і т.п.).

2. Лінійно-конструктивна побудова обличчя та зачіски (фас, анфас або в профіль).

3. Детальне світлотіньове моделювання жіночої зачіски графічними матеріалами (олівцями HB, B, 2B, кольоровими олівцями або чорною кульковою ручкою).


  
Жіноча зачіска стилю модерн. Початок ХХ ст.

Жіноча зачіска 40-х рр. ХХ ст.

 
Зачіска "фокстрот". 20-30-ті рр. ХХ ст.

 
Зачіска 60-х рр. ХХ ст. 

Зачіска 80-90-х рр. ХХ ст.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Малювання зачісок за допомогою декоративного плетіння і джгутів.

Прості і складні, з прямого або хвилястого волосся, в африканському стилі — способів плетіння існує багато. Звичайно, можна просто заплести косу і це вже буде красиво, проте якщо до звичайного плетіння додати декілька штрихів, то зачіска миттєво видозміниться і стане набагато виразнішою. Протягом багатьох століть жіночі зачіски неймовірно змінювалися, але коси і кіски завжди залишалися в моді. З їх допомогою дівчина може приміряти на себе різноманітні образи: романтичний, жіночний, ніжний, чуттєвий або навіть зухвалий. Часто плетіння кіс вимагає великого терпіння, але зусилля повністю виправдані. При бажанні ви можете створювати собі складні зачіски навіть вдома, не звертаючись в салони краси.  Звісно ми з вами, як завжди, зачіски не створюємо, а малюємо, точніше відтворюємо їх на папері. Тому вашим практичним завданням на цьому тижні буде створення жіночої зачіски з використанням джгутів, колосків, косичок та інших видів плетіння волосся. Для практичного завдання вам знадобить...

ЛПР. Малювання жіночої модельної зачіски за власною композицією з використанням декоративних прикрас, аксесуарів, живих та штучних квітів.

 Технологія укладання багатьох зачісок передбачає використання різноманітних аксесуарів. Шпильки, затискачі, неведимки, прогумована тасьма та кільця - незмінні помічники перукаря. Різноманітні аксесуари широко застосовуються для надання зачісці нарядного завершеного вигляду. Серед них - штучні і живі квіти, декоративні стрічки, гребені, ювелірні прикраси. За допомогою декоративного елементу чи прикраси можна змінити сприйняття зачіски, а разом з нею й образ людини в цілому. Це можуть бути заколки, сіточки, банти, еластичні кільця, обручі, мереживні стрічки. Ниточка, бус, блискучий ланцюжок, діадема або живі троянди надають зачісці неповторного вигляду. Сучасна молодіжна мода пропонує безліч видів ексесуарів для прикрашання зачісок. Кількість аксесуарів у зачісках не обмежується. Головне, щоб декоративні елементи були доречними, не обтяжували образ, відповідали стилю. Практична робота Матеріали та інструменти для роботи : папір А4 формату, олівці різної м'якості (НВ, 2В, 3В), гумка,...

Нескладний натюрморт з предметів побуту та овочів в техніці акварельного живопису.

  Натюрморт  - це жанр образотворчого мистецтва, що зображає різноманітні предмети побуту, овочі, фрукти, зірвані квіти, тканини і т.п. Вперше натюрморт, як окремий жанр, набув популярності в Голландії (Нідерланди) у XVII (17) столітті. Малі голандці зображували на своїх картинах не лише різної форми глечики, тарелі, а навіть  спійману рибу ,  вбитих звірів на полювання, всілякі страви, напої. Абрахам ван Бейрен "Натюрморт з рибами" 1650-1670 рр. Ян Давидс де Хем. «Розкішний натюрморт з попугаєм». 1650 Сьогодні вашим практичним завданням буде малювання натюрморту, що складається з червоного бідона на задньому плані та трьох сезонних овочів - жовтого, червоного перців та зеленої помідори на передньому плані. В натюрморті присутні дві драперії. 1. Лінійно-конструктивна побудова. 2. Робота в кольорі акварельними фарбами. Для практичної роботи вам потрібно - аркуш паперу А4 формату, простий олівець НВ, гумка, акварельні фарби, палітра, м'які пензлики №4, 6,10. Поетапне в...